Co to jest Hosting - definicja

Hosting, czyli miejsce na serwerze

Hosting www jest to udostępnienie (płatne bądź darmowe) określonych zasobów serwera (czyli komputera nieprzerwanie podłączonego do internetu) przez dostawcę usługi hostingu, w celu udostępnienia ich użytkownikom sieci. W zależności od potrzeb możemy wybrać różne rodzaje hostingu, odpowiednie zarówno dla tworzenia witryn prywatnych o niskim ruchu, jak i dużych i rozbudowanych serwisów i sklepów internetowych.

Darmowy hosting www

Hosting darmowy przeznaczony jest na utrzymanie witryn o małym ruchu, oferuje również zazwyczaj dość niewielkie możliwości, na utrzymywanych stronach mogą też wyświetlać się reklamy. Rozwiązanie jednak zazwyczaj jest wystarczające dla użytkowników prywatnych.

Hosting współdzielony

Na utrzymanie strony przeznaczona jest część serwera, a jego zasoby są współdzielone przez wielu użytkowników.

Hosting wirtualny VPS

Virtual Private Server to wirtualny podział serwera na mniejsze, do których dostęp mają ich użytkownicy. W odróżnieniu od hostingu współdzielonego, z serwera przeznaczonego do VPS korzysta mniejsza liczba użytkowników, jego zasoby zaś są większe. Rozwiązanie jest odpowiednie do bardziej rozbudowanych serwisów i sklepów.

Hosting dedykowany

W tym przypadku użytkownik ma do swojej dyspozycji osobny serwer, przeznaczony wyłącznie na jego potrzeby. Z takiego hostingu korzystają bardzo duże serwisy, sklepy czy też instytucje, które z jakiegoś powodu nie chcą bądź nie mogą korzystać z serwerów dzielonych z innymi użytkownikami.

Hosting w chmurze

Polega na utrzymywaniu serwisu (lub aplikacji) w chmurze (klastrze serwerów), zamiast na jednym serwerze fizycznym. Ich atutem jest płynne wykorzystywanie zasobów wielu serwerów do obsługi witryny, więc ograniczona jest możliwość przeciążenia serwera, a co za tym idzie spowolnienia działania witryny lub jej wyłączenia w przypadku awarii serwera.

Hosting WordPress

W tym przypadku serwer jest wstępnie skonfigurowany, by uruchomienie na nim serwisu z wykorzystaniem WordPress było możliwie intuicyjne i nie wymagało od użytkownika umiejętności samodzielnej konfiguracji.

Hosting SEO

Rodzaj hostingu przeznaczonego specjalnie do działań SEO.

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?
(Brak ocen)
Ocenianie…
Hubert Wołoszyn

Content Manager

Urodzony i wychowany w poprzednim tysiącleciu, pamięta więc świat bez Internetu, za którym czasem wzdycha z nostalgią. Pracował w różnych branżach, od Analizy finansowej po Zakładanie zieleni. Od kilkunastu lat zajmuje się zabawą słowami, a od kilku współpracuje z Webrange. Wolny czas najchętniej spędza w ogrodzie, majsterkując, czytając książki lub oglądając seriale.

Jesteśmy dumni ze zrobienia kolejnego kroku na ścieżce rozwoju Agencji. Jest to uzyskanie statusu Pracodawcy DIMAQ, potwierdzającego kompetencje naszego zespołu, za którymi idzie wysoka jakość usług, jakie świadczymy Klientom i Partnerom. Co to jest DIMAQ? DIMAQ, czyli Digital Marketing Qualification, jest międzynarodowym standardem kwalifikacji marketingu cyfrowego. Certyfikacja obejmuje 12 dziedzin marketingu cyfrowego i jest potwierdzeniem […]
Jeszcze do niedawna Klienci i Partnerzy znali nas jako Webrange. Obecnie jesteśmy RANGE – nazwa, chociaż podobna, to jednak dużo więcej znaczy i lepiej nas opisuje. Zapraszamy na krótką podróż po rebrandingu, gdzie opowiemy Wam co, jak i dlaczego zrobiliśmy. 3… Rok 2008 przyniósł ze sobą kilka kamieni milowych. Barack Obama został prezydentem USA, przez świat […]
Rozpisanie przetargu na działania marketingowe w Internecie wydaje się raczej proste – formułujemy swoje oczekiwania, publikujemy je w odpowiednim miejscu, czekamy na oferty i wybieramy najlepszą. Jeżeli jednak choć raz rzeczywiście zajmowałeś się stworzeniem zamówienia publicznego, to wiesz, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Otrzymujesz mnóstwo ofert kompletnie rozmijających się z twoim budżetem […]