Co to jest Copywriting - definicja

Copywriting to tworzenie treści reklamowych i promocyjnych, blogów i artykułów, tekstów na strony tematyczne i zapleczowe.

Copywriting, chociaż nie posiada jednej obowiązującej definicji, rozumiany jest jako pisanie tekstów o charakterze reklamowym, marketingowym, sprzedażowym. Teksty powstające w ramach copywritingu wykorzystywane są na potrzeby sloganów i scenariuszy reklamowych, stron firmowych, artykułów wykorzystywanych w celu pozycjonowania, blogów, opisów produktów. Ich przeznaczenia, a także jakość, mogą być bardzo różnorodne.

Przyjęło się więc w ramach copywritingu internetowego wyróżniać między innymi:

  • content copywriting, rozumiany jako pisanie treści nastawionych przede wszystkim na przekazywanie informacji czytelnikowi w sposób zrozumiały i przyjazny. Są to przykładowo blogi firmowe, poradniki, e-booki, raporty. Content copywriting może być de facto porównywalny do artykułów publikowanych w prasie elektronicznej czy papierowej.
  • SEO copywriting, w którym ważna jest nie tylko (lub niekoniecznie, zależy od przeznaczenia tekstu) sama treść, ale też odpowiednie użycie słów kluczowych – ich dobór, rozlokowanie, nasycenie, czyli optymalizację treści pod roboty wyszukiwarek (głównie oczywiście Goole).
Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?
(Brak ocen)
Ocenianie…
Hubert Wołoszyn

Content Manager

Urodzony i wychowany w poprzednim tysiącleciu, pamięta więc świat bez Internetu, za którym czasem wzdycha z nostalgią. Pracował w różnych branżach, od Analizy finansowej po Zakładanie zieleni. Od kilkunastu lat zajmuje się zabawą słowami, a od kilku współpracuje z Webrange. Wolny czas najchętniej spędza w ogrodzie, majsterkując, czytając książki lub oglądając seriale.

Jesteśmy dumni ze zrobienia kolejnego kroku na ścieżce rozwoju Agencji. Jest to uzyskanie statusu Pracodawcy DIMAQ, potwierdzającego kompetencje naszego zespołu, za którymi idzie wysoka jakość usług, jakie świadczymy Klientom i Partnerom. Co to jest DIMAQ? DIMAQ, czyli Digital Marketing Qualification, jest międzynarodowym standardem kwalifikacji marketingu cyfrowego. Certyfikacja obejmuje 12 dziedzin marketingu cyfrowego i jest potwierdzeniem […]
Jeszcze do niedawna Klienci i Partnerzy znali nas jako Webrange. Obecnie jesteśmy RANGE – nazwa, chociaż podobna, to jednak dużo więcej znaczy i lepiej nas opisuje. Zapraszamy na krótką podróż po rebrandingu, gdzie opowiemy Wam co, jak i dlaczego zrobiliśmy. 3… Rok 2008 przyniósł ze sobą kilka kamieni milowych. Barack Obama został prezydentem USA, przez świat […]
Rozpisanie przetargu na działania marketingowe w Internecie wydaje się raczej proste – formułujemy swoje oczekiwania, publikujemy je w odpowiednim miejscu, czekamy na oferty i wybieramy najlepszą. Jeżeli jednak choć raz rzeczywiście zajmowałeś się stworzeniem zamówienia publicznego, to wiesz, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Otrzymujesz mnóstwo ofert kompletnie rozmijających się z twoim budżetem […]