Co to jest Citation Flow - definicja

Citation Flow, czyli jeden ze wskaźników Majestic, określających wartość domeny.

Citation Flow to jeden z autorskich wskaźników, opracowanych przez Majestic, jedno z najpopularniejszych narzędzi SEO do analizy stron internetowych.

Wskaźnik Citation Flow (CF) mierzony jest w przedziale od 0 do 100 i ukazuje, jak dużo back linków („cytatów”) prowadzi do danej witryny.

Citation Flow a Trust Flow

CF nie powinno odczytywać się w oderwaniu od innego ze wskaźników Majestic, czyli Trust Flow. Tenże z kolei ocenia jakość linków prowadzących do witryny. Jaka jest między nimi zależność?
Wysokie CF (dużo linków) przy niskim TF (kiepska ich jakość) wskazuje, że mamy do czynienia z nagromadzeniem linków mało wartościowych, albo wręcz spamerskich.
Niskie CF (mało linków) przy wysokim TF (bardzo dobrych) to z kolei sygnał, który może wskazywać na nienaturalne budowanie profilu linkowego, co również nie jest mile widziane przez Google i może stanowić przyczynek do nałożenia filtra.
Optymalne zatem jest utrzymywania wartości wskaźników TF i CF na podobnym poziomie.

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?
(Brak ocen)
Ocenianie…
Hubert Wołoszyn

Content Manager

Urodzony i wychowany w poprzednim tysiącleciu, pamięta więc świat bez Internetu, za którym czasem wzdycha z nostalgią. Pracował w różnych branżach, od Analizy finansowej po Zakładanie zieleni. Od kilkunastu lat zajmuje się zabawą słowami, a od kilku współpracuje z Webrange. Wolny czas najchętniej spędza w ogrodzie, majsterkując, czytając książki lub oglądając seriale.

Jeszcze do niedawna Klienci i Partnerzy znali nas jako Webrange. Obecnie jesteśmy RANGE – nazwa, chociaż podobna, to jednak dużo więcej znaczy i lepiej nas opisuje. Zapraszamy na krótką podróż po rebrandingu, gdzie opowiemy Wam co, jak i dlaczego zrobiliśmy. 3… Rok 2008 przyniósł ze sobą kilka kamieni milowych. Barack Obama został prezydentem USA, przez świat […]
Rozpisanie przetargu na działania marketingowe w Internecie wydaje się raczej proste – formułujemy swoje oczekiwania, publikujemy je w odpowiednim miejscu, czekamy na oferty i wybieramy najlepszą. Jeżeli jednak choć raz rzeczywiście zajmowałeś się stworzeniem zamówienia publicznego, to wiesz, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Otrzymujesz mnóstwo ofert kompletnie rozmijających się z twoim budżetem […]
Linkowanie wewnętrzne jest bardzo istotnym, choć zdarza się, że niedocenianym elementem strategii pozycjonowania. Linki wewnętrzne wpływają na pozycję fraz kluczowych – są bowiem jednym z czynników rankingowych Google.  Z artykułu dowiesz się czym, są linki wewnętrzne, gdzie możesz umieścić je na Swojej stronie internetowej i jak poprawnie wdrażać linkowanie wewnętrzne. Linki wewnętrzne i […]