Wdrożenie Google Analytics 4

Wdrożenie Google Analytics 4
– zaufaj specjalistom Range

Chcesz lepiej poznać użytkowników swojej strony i uzyskać informacje o skuteczności Twoich działań marketingowych? Dzięki wdrożeniu Google Analytics 4 otrzymasz dokładniejsze dane, które mogą pomóc Ci zwiększyć efektywność Twojej strony.

Oferta w pigułce

Co zyskasz z wdrożenia GA4 przez specjalistów Range?

Skuteczne działania marketingowe opierają się przede wszystkim na danych. Uzyskanie informacji na temat ruchu na stronie internetowej oraz realizacji postawionych celów jest niezwykle istotne. Ich zbieranie umożliwia nam Google Analytics 4. Jeżeli zależy Ci na efektywnym gromadzeniu odpowiednich danych, skontaktuj się z ekspertami Range.

Czym jest Google Analytics 4?

Google Analytics 4, inaczej GA4, to najnowsza wersja platformy analitycznej oferowanej przez firmę Google, zastępująca Universal Analytics. Narzędzie jest dostępne na rynku od października 2020 roku. Zbiera dane dotyczące m.in.:

Po co wdrażać Google Analytics 4?

Starsza wersja GA4 już 1 lipca 2023 r. przestała zbierać dane, a dostęp do nich wygasa z końcem 2023. Oznacza to, że przejście z Universal Analytics na nowszy wariant narzędzia jest nie tyle możliwością, ile koniecznością, jeżeli chcesz korzystać z tego sposobu analizy. 

Żeby zachować jak największą ilość danych, zalecamy zrobić to jak najszybciej. GA4 oferuje dużo funkcji, które mogą przynieść zysk Twojej firmie, a prawidłowa konfiguracja pozwoli na wykorzystanie w pełni jego możliwości. Specjaliści z Range pomogą Ci przejść przez ten proces. Może on być pewną niedogodnością dla osób, przywykłych do pracy na Google Analytics Universal, jednak zapewniamy, że najnowsza wersja pozwoli na dużo dokładniejsze zbieranie i analizowanie zachowań użytkowników, a przez to da możliwość lepszego wnioskowania, dopasowania procesów zakupowych, ścieżek klienta czy personalizacji.

Najważniejsze różnice między GA4, a jego wcześniejszą wersją Universal Analytics

Dlaczego warto wdrożyć GA4
jak najszybciej?

Google Analytics 4 pozwala na zupełnie nowe podejście do analizy danych. Jest ona teraz nie tylko szersza i głębsza, ale pozwala też na śledzenie zachowań użytkowników niezależnie od platformy i urządzenia. W dodatku do procesu analizy zachowań użyto elementów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. 

Warto więc zlecić wdrożenie GA4 naszym specjalistom bez zbędnej zwłoki, bo sprawi to, że:

Co się stanie, jeżeli nie wdrożysz GA4?

Dotychczasowa wersja Analytics Universal przestała być wspierana od lipca 2023, stąd nasze zalecenia, do jak najszybszego wdrożenia. Co prawda możliwa jest praca na obu wersjach jednocześnie (dual tagging), jednak docelowo i tak nie da się pozostać na wcześniejszym systemie. Zalecamy więc jak najszybsze wdrożenie nowej wersji GA, w przeciwnym wypadku możesz utracić dostęp nie tylko do aktualnych danych, ale również tych historycznych.

Co zyskasz, zlecając wdrożenie Google Analytics 4 ekspertom Range?

Jak wygląda proces wdrożenia GA4
przez Range:

Napisz
Nie lubisz pisać?
Dzwoń!
Marcin Caban

New Business Manager
marcin.caban@range.pl
poniedziałek — piątek w godz. 9 — 17

Napisz
Odpowiadamy w ciągu 24 godzin.
ikonka

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Wypełniając formularz akceptujesz Politykę Prywatności, która wyjaśnia w jaki sposób zbieramy i przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Najczęściej zadawane pytania

Czas trwania procesu wdrażania GA4 jest ustalany indywidualnie. Zależy on m.in. od złożoności Twojej strony internetowej, stanu analityki, liczby zdarzeń. Może się on jednak wahać od 7 do 14 dni roboczych.

Czy ta oferta była dla Ciebie pomocna?
(Brak ocen)
Ocenianie…