Co to jest Link - definicja

W skrócie link (inaczej hiperłącze) to odnośnik do innego adresu url. Jest to jeden z atrybutów <a> w HTML. Link odsyła w inne miejsce w obrębie tej samej lub innej domeny. Dzięki uproszczonej formie klikalnego tekstu możemy w szybki i prosty sposób przejść do innej strony internetowej.

W kodzie strony link jest zapisany jako:

				
					<a href=”https://www.range.pl/”>Agencja interaktywna Range</a>
				
			

W formie wizualnej otrzymamy link:

 

Wyróżniamy 3 typy linków:

  • linki wewnętrzne (internal links) czyli takie w których kierujemy użytkowników (i roboty Google) do innego adresu w obrębie naszego serwisu.
  • linki przychodzące (backlinks)  – to odnośniki, które prowadzą do naszego serwisu, ale są umieszczone na innej domenie. Takie linki otrzymujemy kiedy ktoś np. poleca nasz wpis blogowy.
  • linki wychodzące (external links) – to linki, które umieszczamy na danej stronie, kierują one poza domenę na której są umieszczone.
Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?
(5,00 / 5)
Ocenianie…
Karolina Woźna

SEO Specialist

Lubię myśleć o SEO jak o puzlach, tylko przez dopasowanie wszystkich elementów w odpowiedni sposób osiągniemy zamierzone cele. W wolnym czasie jako typowy Milenials - gotuję roślinne potrawy i praktykuję jogę.

Jesteśmy dumni ze zrobienia kolejnego kroku na ścieżce rozwoju Agencji. Jest to uzyskanie statusu Pracodawcy DIMAQ, potwierdzającego kompetencje naszego zespołu, za którymi idzie wysoka jakość usług, jakie świadczymy Klientom i Partnerom. Co to jest DIMAQ? DIMAQ, czyli Digital Marketing Qualification, jest międzynarodowym standardem kwalifikacji marketingu cyfrowego. Certyfikacja obejmuje 12 dziedzin marketingu cyfrowego i jest potwierdzeniem […]
Jeszcze do niedawna Klienci i Partnerzy znali nas jako Webrange. Obecnie jesteśmy RANGE – nazwa, chociaż podobna, to jednak dużo więcej znaczy i lepiej nas opisuje. Zapraszamy na krótką podróż po rebrandingu, gdzie opowiemy Wam co, jak i dlaczego zrobiliśmy. 3… Rok 2008 przyniósł ze sobą kilka kamieni milowych. Barack Obama został prezydentem USA, przez świat […]
Rozpisanie przetargu na działania marketingowe w Internecie wydaje się raczej proste – formułujemy swoje oczekiwania, publikujemy je w odpowiednim miejscu, czekamy na oferty i wybieramy najlepszą. Jeżeli jednak choć raz rzeczywiście zajmowałeś się stworzeniem zamówienia publicznego, to wiesz, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Otrzymujesz mnóstwo ofert kompletnie rozmijających się z twoim budżetem […]