Co to jest Link - definicja

W skrócie link (inaczej hiperłącze) to odnośnik do innego adresu url. Jest to jeden z atrybutów <a> w HTML. Link odsyła w inne miejsce w obrębie tej samej lub innej domeny. Dzięki uproszczonej formie klikalnego tekstu możemy w szybki i prosty sposób przejść do innej strony internetowej.

W kodzie strony link jest zapisany jako:

				
					<a href=”https://www.range.pl/”>Agencja interaktywna Range</a>
				
			

W formie wizualnej otrzymamy link:

 

Wyróżniamy 3 typy linków:

  • linki wewnętrzne (internal links) czyli takie w których kierujemy użytkowników (i roboty Google) do innego adresu w obrębie naszego serwisu.
  • linki przychodzące (backlinks)  – to odnośniki, które prowadzą do naszego serwisu, ale są umieszczone na innej domenie. Takie linki otrzymujemy kiedy ktoś np. poleca nasz wpis blogowy.
  • linki wychodzące (external links) – to linki, które umieszczamy na danej stronie, kierują one poza domenę na której są umieszczone.
Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?
(5,00 / 5)
Ocenianie…
Karolina Woźna

SEO Specialist

Lubię myśleć o SEO jak o puzlach, tylko przez dopasowanie wszystkich elementów w odpowiedni sposób osiągniemy zamierzone cele. W wolnym czasie jako typowy Milenials - gotuję roślinne potrawy i praktykuję jogę.

Jeszcze do niedawna Klienci i Partnerzy znali nas jako Webrange. Obecnie jesteśmy RANGE – nazwa, chociaż podobna, to jednak dużo więcej znaczy i lepiej nas opisuje. Zapraszamy na krótką podróż po rebrandingu, gdzie opowiemy Wam co, jak i dlaczego zrobiliśmy. 3… Rok 2008 przyniósł ze sobą kilka kamieni milowych. Barack Obama został prezydentem USA, przez świat […]
Rozpisanie przetargu na działania marketingowe w Internecie wydaje się raczej proste – formułujemy swoje oczekiwania, publikujemy je w odpowiednim miejscu, czekamy na oferty i wybieramy najlepszą. Jeżeli jednak choć raz rzeczywiście zajmowałeś się stworzeniem zamówienia publicznego, to wiesz, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Otrzymujesz mnóstwo ofert kompletnie rozmijających się z twoim budżetem […]
Linkowanie wewnętrzne jest bardzo istotnym, choć zdarza się, że niedocenianym elementem strategii pozycjonowania. Linki wewnętrzne wpływają na pozycję fraz kluczowych – są bowiem jednym z czynników rankingowych Google.  Z artykułu dowiesz się czym, są linki wewnętrzne, gdzie możesz umieścić je na Swojej stronie internetowej i jak poprawnie wdrażać linkowanie wewnętrzne. Linki wewnętrzne i […]