Co to jest Lokalni przewodnicy - definicja

Lokalni przewodnicy to program Google, skupiony na prezentowaniu wysokiej jakości opinii na Google Maps.

Przyzwyczailiśmy się do korzystania z Map Google i robimy to nagminnie, wręcz instynktownie. Kierując przy tym spojrzenia do ocen i opinii, zamieszczanych przez użytkowników. Teoretycznie są one cenne, w praktyce – różnie bywa. Dla zachowania jak najwyższej przydatności opinii wprowadzono program, czy też społeczność, Lokalnych Przewodników.

Kim są Lokalni Przewodnicy?

Do dołączenia do społeczności Google Local Guides należy mieć ukończone 18 lat, aktywne konto Google oraz złożyć deklarację o chęci dołączenia do programu.
Ich opinie mają w założeniu różnić się od tych, które wystawiane są przez „normalnych” użytkowników Google. Chodzi tu między innymi o prezentowanie treści jak najbardziej wartościowej, rozbudowanej, wzbogaconej zdjęciami, uwzględniającej odpowiedzi na pytania, zadawane przez system ankietowy Google i pozwalający możliwie dokładnie ocenić dane miejsce. O ile „normalny” użytkownik może wystawić opinię typu „Ok, fajne”, to od LP wymagane jest już dłuższa wypowiedź, dokładniej przekazująca odczucia i wrażenia, a nie zamykająca je jedynie w jednym słowie czy zdaniu.
Siłą rzeczy opinie wystawiane przez Lokalnych Przewodników uważane są za bardziej wiarygodne i mocniej wpływają na decyzje odwiedzeniu danego miejsca, skorzystaniu z usługi firmy itd.
„Wynagrodzeniem” przewodników jest często głównie satysfakcja i zdobywanie punktów w hierarchii, chociaż Google oferuje także bardziej przyziemne benefity.

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?
(Brak ocen)
Ocenianie…
Hubert Wołoszyn

Content Manager

Urodzony i wychowany w poprzednim tysiącleciu, pamięta więc świat bez Internetu, za którym czasem wzdycha z nostalgią. Pracował w różnych branżach, od Analizy finansowej po Zakładanie zieleni. Od kilkunastu lat zajmuje się zabawą słowami, a od kilku współpracuje z Webrange. Wolny czas najchętniej spędza w ogrodzie, majsterkując, czytając książki lub oglądając seriale.

Jesteśmy dumni ze zrobienia kolejnego kroku na ścieżce rozwoju Agencji. Jest to uzyskanie statusu Pracodawcy DIMAQ, potwierdzającego kompetencje naszego zespołu, za którymi idzie wysoka jakość usług, jakie świadczymy Klientom i Partnerom. Co to jest DIMAQ? DIMAQ, czyli Digital Marketing Qualification, jest międzynarodowym standardem kwalifikacji marketingu cyfrowego. Certyfikacja obejmuje 12 dziedzin marketingu cyfrowego i jest potwierdzeniem […]
Jeszcze do niedawna Klienci i Partnerzy znali nas jako Webrange. Obecnie jesteśmy RANGE – nazwa, chociaż podobna, to jednak dużo więcej znaczy i lepiej nas opisuje. Zapraszamy na krótką podróż po rebrandingu, gdzie opowiemy Wam co, jak i dlaczego zrobiliśmy. 3… Rok 2008 przyniósł ze sobą kilka kamieni milowych. Barack Obama został prezydentem USA, przez świat […]
Rozpisanie przetargu na działania marketingowe w Internecie wydaje się raczej proste – formułujemy swoje oczekiwania, publikujemy je w odpowiednim miejscu, czekamy na oferty i wybieramy najlepszą. Jeżeli jednak choć raz rzeczywiście zajmowałeś się stworzeniem zamówienia publicznego, to wiesz, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Otrzymujesz mnóstwo ofert kompletnie rozmijających się z twoim budżetem […]