Co to jest Mapa Google - definicja

Mapy Google (ang. Google Maps) to serwis internetowy, który pozwala m. in. na wyszukiwanie obiektów, oglądanie map i zdjęć powierzchni Ziemi, śledzenie natężenia ruchu, wyszukiwanie tras podróży, a także na tworzenie tak zwanych "wizytówek" firm i instytucji.

Mapa Google to serwis lub aplikacja internetowa, pozwalająca między innymi na wyznaczanie tras między zadanymi punktami i wyszukiwanie obiektów, adresów, lokalizacji. Mapa Google pozwala także na oglądanie map i zdjęć obiektów i lokalizacji, w tym w ramach usługi Street View panoramicznych widoków z poziomu ulicy.

Google Maps jest wykorzystywane również do śledzenie ruchu ulicznego, celem optymalnego dopasowania trasy z wykorzystaniem różnych środków lokomocji. Wyznaczanie trasy Goole Maps można więc wykonać dla podróży pieszo, transportem publicznym, samolotem, rowerem, najczęściej zaś samochodem.

Do Mapy Google można dodać także wizytówkę firmy, czyli połączyć ją z określoną lokalizacją na mapie. Profil firmy, zamieszczony w ramach Google Moja Firma, może zawierać nie tylko adres, nazwę i rodzaj działalności, ale także dane kontaktowe czy godziny otwarcia. Istotnym dla użytkowników Map Google (a także z punktu widzenia SEO) jest możliwość zamieszczania opinii i ocen lokalizacji, w tym firm.

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?
(5,00 / 5)
Ocenianie…
Hubert Wołoszyn

Content Manager

Urodzony i wychowany w poprzednim tysiącleciu, pamięta więc świat bez Internetu, za którym czasem wzdycha z nostalgią. Pracował w różnych branżach, od Analizy finansowej po Zakładanie zieleni. Od kilkunastu lat zajmuje się zabawą słowami, a od kilku współpracuje z Webrange. Wolny czas najchętniej spędza w ogrodzie, majsterkując, czytając książki lub oglądając seriale.

Jesteśmy dumni ze zrobienia kolejnego kroku na ścieżce rozwoju Agencji. Jest to uzyskanie statusu Pracodawcy DIMAQ, potwierdzającego kompetencje naszego zespołu, za którymi idzie wysoka jakość usług, jakie świadczymy Klientom i Partnerom. Co to jest DIMAQ? DIMAQ, czyli Digital Marketing Qualification, jest międzynarodowym standardem kwalifikacji marketingu cyfrowego. Certyfikacja obejmuje 12 dziedzin marketingu cyfrowego i jest potwierdzeniem […]
Jeszcze do niedawna Klienci i Partnerzy znali nas jako Webrange. Obecnie jesteśmy RANGE – nazwa, chociaż podobna, to jednak dużo więcej znaczy i lepiej nas opisuje. Zapraszamy na krótką podróż po rebrandingu, gdzie opowiemy Wam co, jak i dlaczego zrobiliśmy. 3… Rok 2008 przyniósł ze sobą kilka kamieni milowych. Barack Obama został prezydentem USA, przez świat […]
Rozpisanie przetargu na działania marketingowe w Internecie wydaje się raczej proste – formułujemy swoje oczekiwania, publikujemy je w odpowiednim miejscu, czekamy na oferty i wybieramy najlepszą. Jeżeli jednak choć raz rzeczywiście zajmowałeś się stworzeniem zamówienia publicznego, to wiesz, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Otrzymujesz mnóstwo ofert kompletnie rozmijających się z twoim budżetem […]