Co to jest Deep Link - definicja

Deep Link, czyli głębokie linkowanie do zasobów witryny lub aplikacji.

Deep link, czyli dosłownie link głęboki, to taki rodzaj odnośnika, który prowadzi do konkretnej podstrony witryny, nie zaś bezpośrednio do jej strony głównej.

Rola Deep Link w SEO

Czynniki rankingowe Google, wpływające na wyświetlanie witryny w SERPach, obejmują między innymi profil linków, czyli całość odnośników, jakie prowadzą do danej witryny. Te zaś mogą być dwojakie – do strony głównej, np. https://www.range.pl/ albo też głębiej w jej strukturze – stąd słowo deep – czyli np. do podstrony kategorii czy działu, jak https://www.range.pl/slownik/, lub jeszcze głębiej, do poziomu oferowanych przez witrynę produktów czy też usług.
Podczas tworzenia profilu linków konieczne jest zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy linkami do strony głównej i stron „głębszych”. Wynika to z potrzeby zachowania naturalności profilu linkowego, mającego naśladować prawdziwe zachowania użytkowników. Przykładowo użytkownik polecając znajomemu usługę firmy czy też produkt ze sklepu internetowego, nie wskazuje mu witryny – kieruje bezpośrednio do docelowej podstrony. Stąd też profile linkowe budowane np. użyciem artykułów sponsorowanych, stron zapleczowych, szeptanki itd. naśladują te naturalne zachowania, różnicując linki (oraz anchory).
Skupienie się wyłącznie na linkowaniu witryny głównej może mieć niekorzystne przełożenie na pozycję strony – albo też nie wykorzysta w pełni potencjału, jaki niesie pozycjonowanie.

Mobile Deep Linking w aplikacjach

Analogicznie jak w przypadku witryn, deep linking może być stosowany również na poziomie aplikacji. W tym przypadku linki kierują do odpowiedniej podstrony, kategorii, produktu, usługi w aplikacji. Przykładowo do produktu oferowanego w apce sprzedażowej czy np. do playlisty na Spotify.

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?
(Brak ocen)
Ocenianie…
Hubert Wołoszyn

Content Manager

Urodzony i wychowany w poprzednim tysiącleciu, pamięta więc świat bez Internetu, za którym czasem wzdycha z nostalgią. Pracował w różnych branżach, od Analizy finansowej po Zakładanie zieleni. Od kilkunastu lat zajmuje się zabawą słowami, a od kilku współpracuje z Webrange. Wolny czas najchętniej spędza w ogrodzie, majsterkując, czytając książki lub oglądając seriale.

Jesteśmy dumni ze zrobienia kolejnego kroku na ścieżce rozwoju Agencji. Jest to uzyskanie statusu Pracodawcy DIMAQ, potwierdzającego kompetencje naszego zespołu, za którymi idzie wysoka jakość usług, jakie świadczymy Klientom i Partnerom. Co to jest DIMAQ? DIMAQ, czyli Digital Marketing Qualification, jest międzynarodowym standardem kwalifikacji marketingu cyfrowego. Certyfikacja obejmuje 12 dziedzin marketingu cyfrowego i jest potwierdzeniem […]
Jeszcze do niedawna Klienci i Partnerzy znali nas jako Webrange. Obecnie jesteśmy RANGE – nazwa, chociaż podobna, to jednak dużo więcej znaczy i lepiej nas opisuje. Zapraszamy na krótką podróż po rebrandingu, gdzie opowiemy Wam co, jak i dlaczego zrobiliśmy. 3… Rok 2008 przyniósł ze sobą kilka kamieni milowych. Barack Obama został prezydentem USA, przez świat […]
Rozpisanie przetargu na działania marketingowe w Internecie wydaje się raczej proste – formułujemy swoje oczekiwania, publikujemy je w odpowiednim miejscu, czekamy na oferty i wybieramy najlepszą. Jeżeli jednak choć raz rzeczywiście zajmowałeś się stworzeniem zamówienia publicznego, to wiesz, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Otrzymujesz mnóstwo ofert kompletnie rozmijających się z twoim budżetem […]