Co to jest Copywriter - definicja

Copywriter to autor tekstów przeznaczonych na potrzeby reklamy, promocji, działań marketingowych, publikacji na stronach internetowych.

Copywriter początkowo był osobą zajmującą się przygotowywaniem kreatywnych, sprzedażowych haseł i treści reklamowych. Obecnie, w związku z ilością treści tworzonych w internecie, zarówno samo pojęcie, jak i obszar działalności copywritera, są dużo szersze. Wśród copywriterów wyróżnia się więc między innymi takie specjalizacje jak:

  • copywriter kreatywny, najbardziej zbliżony do pierwotnego znaczenia tego słowa. Zajmuje się przygotowaniem treści sloganów i scenariuszy reklamy telewizyjnej, prasowej, internetowej itd., opracowują nazwy produktów, marek.
  • Copywriter sprzedażowy, którego teksty za główny cel wyznaczony mają efekt perswazji i skłonienia do zakupu produktu, usługi bądź idei. Zajmuje się przygotowaniem ofert sprzedażowych, artykułów sponsorowanych, tekstów na strony firmowe.
  • Content copywriter, który tworzy treści wartościowe dla odbiorców, merytoryczne, informujące. Wśród typowych zajęć content copywritera jest przygotowywanie artykułów na blogi, poradników, e-booków, artykułów sponsorowanych.
  • SEO copywriter, dla którego naczelną wartością jest optymalizacja treści pod kątem wyszukiwarek i pozycjonowania, w tym sposób użycia fraz kluczowych i anchorów. SEO copywriter może przygotowywać treści na strony firmowe, blogi czy opisy produktów, jak też tak zwane precle czy zaplecza, które służą wyłącznie celom SEO.
  • Social Media copywiter, specjalizujący się w przygotowywaniu treści na media społecznościowe, skierowanych na maksymalizację interakcji, polubień i udostępnień.
Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?
(Brak ocen)
Ocenianie…
Hubert Wołoszyn

Content Manager

Urodzony i wychowany w poprzednim tysiącleciu, pamięta więc świat bez Internetu, za którym czasem wzdycha z nostalgią. Pracował w różnych branżach, od Analizy finansowej po Zakładanie zieleni. Od kilkunastu lat zajmuje się zabawą słowami, a od kilku współpracuje z Webrange. Wolny czas najchętniej spędza w ogrodzie, majsterkując, czytając książki lub oglądając seriale.

Jeszcze do niedawna Klienci i Partnerzy znali nas jako Webrange. Obecnie jesteśmy RANGE – nazwa, chociaż podobna, to jednak dużo więcej znaczy i lepiej nas opisuje. Zapraszamy na krótką podróż po rebrandingu, gdzie opowiemy Wam co, jak i dlaczego zrobiliśmy. 3… Rok 2008 przyniósł ze sobą kilka kamieni milowych. Barack Obama został prezydentem USA, przez świat […]
Rozpisanie przetargu na działania marketingowe w Internecie wydaje się raczej proste – formułujemy swoje oczekiwania, publikujemy je w odpowiednim miejscu, czekamy na oferty i wybieramy najlepszą. Jeżeli jednak choć raz rzeczywiście zajmowałeś się stworzeniem zamówienia publicznego, to wiesz, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Otrzymujesz mnóstwo ofert kompletnie rozmijających się z twoim budżetem […]
Linkowanie wewnętrzne jest bardzo istotnym, choć zdarza się, że niedocenianym elementem strategii pozycjonowania. Linki wewnętrzne wpływają na pozycję fraz kluczowych – są bowiem jednym z czynników rankingowych Google.  Z artykułu dowiesz się czym, są linki wewnętrzne, gdzie możesz umieścić je na Swojej stronie internetowej i jak poprawnie wdrażać linkowanie wewnętrzne. Linki wewnętrzne i […]