Reklama na allegro – allegro ADS

Reklama Allegro Ads - Generujące sprzedaż kampanie na Allegro

Przebij się przez tysiące ofert konkurencji na Allegro.pl

Docieraj do szerszego grona potencjalnych kupujących. Zwiększaj sprzedaż i generuj zyski. Buduj znajomość marki. Uczyń z Allegro miejsce, w którym możesz sprawnie i dobrze zarabiać. 

Oferta w pigułce

Dzięki kampaniom Allegro Ads możesz:

Dowiedz się więcej o kampaniach reklamowych Allegro Ads

Allegro to największa platforma sprzedażowa w naszym kraju i ulubione miejsce zakupów Polaków. To lider naszego rynku e-commerce i marka, którą rozpoznaje praktycznie każdy.

Co dzień w serwisie sprzedawane jest ponad milion przedmiotów… Jak sprawić, by były wśród nich Twoje?

Dotarcie do kupujących ze swoją ofertą nie jest rzeczą łatwą. W każdej kategorii mogą oni wybierać spośród tysięcy aukcji, które mają ograniczone możliwości, jeśli chodzi o sposób przyciągania uwagi. A przecież konkurencja cenowa i ciągłe obniżanie ceny nie jest polecaną strategią.

Allegro Ads może być właśnie takim poszukiwanym i pożądanym sposobem, by móc poszerzyć grono użytkowników, którzy zapoznają się z Twoją ofertą.

Kampanie pozwalają wyświetlać ofertę w miejscach najbardziej widocznych. Tam, gdzie trafia wzrok praktycznie każdego użytkownika – np. na samej górze wyników wyszukiwania. W dodatku działają w systemie Pay Per Click, czyli płacisz nie za samo wyświetlenie reklamy, ale za przejście użytkownika na stronę aukcji. To bardzo skuteczny sposób, by móc zwiększyć zainteresowanie ofertą, dotrzeć do milionów użytkowników serwisu i generować większą sprzedaż.

Dlaczego warto korzystać z reklam Allegro Ads?

Zalety kampanii reklamowych na Allegro to:

Kampanie reklamowe Allegro Ads to skuteczny sposób zwiększenia przychodów

Na Allegro jest stosunkowo mało możliwości reklamowania swoich produktów. Nie ma też dużego pola do popisu, jeśli chodzi o samo wyróżnienie się aukcji na listach wyszukiwań. Wpływa na to standaryzacja sposobu wyświetlania miniaturek, ograniczona ilość znaków w tytule aukcji, wysokie koszty stosowania innych form reklamy, jak podświetlenie czy pogrubienie tytułu.

Tymczasem kampanie reklamowe oferują dokładnie to, czego poszukują sprzedawcy. Koszt jest uzależniony od zainteresowania użytkownika aukcją, nie zaś ponoszony stale i niezależnie od efektu.

Z tej formy reklamy mogą korzystać zarówno duzi gracze o ugruntowanej pozycji, jak i sprzedawcy, którzy dopiero pojawiają się na rynku Allegro. Można jej używać do wszystkich ofert, reklamować wyłącznie najbardziej popularne, czy też te, które o danej porze roku sprzedają się najlepiej.

Precyzyjnie wskaż, co i gdzie chcesz promować

Kampanie Allegro można konfigurować na kilka sposobów, w zależności od tego, co chcesz promować.

Podsumowując, kampanie Allegro Ads pozwalają na wyświetlanie oferty całościowej, zawężonej do części asortymentu lub konkretnych produktów.

Reklamy wyświetlają się zaś zarówno w serwisie Allegro.pl, jak i mogą wyświetlać w Google, na Facebooku i w sieciach partnerskich (serwisy wp.pl).

Mogą być skierowane na cele sprzedażowe i wizerunkowe, z wykorzystaniem słów kluczowych i wykluczających.

Znacząco zwiększa to możliwości dotarcia do nowych klientów, rozszerza rynek odbiorców, pozwala na generowanie większych przychodów i zysków. System Pay Par Click sprawia zaś, że koszt reklamy ponoszony jest wyłącznie przy przejściu przez użytkownika na stronę oferty.

Powierz fachowcom obsługę kampanii reklamowych Allegro Ads

Kuszące może wydawać się uruchomienie kampanii w trybie Ads Express, które wymaga dosłownie 2-3 kliknięć. Nie jest to jednak klucz do sukcesu i efektywność takiego rozwiązania oceniamy dla większości branż jako niską.

Prawidłowo prowadzone kampanie Allegro Ads wymagają ciągłego monitorowania wyników, testowania ustawień filtrów i użytych fraz. Nie można też zapomnieć o reagowaniu na działania konkurencji, które mogą znacząco wpłynąć na dopasowanie stawek za kliknięcie. W wielu branżach również sezonowość jest czynnikiem, który powoduje konieczność szczególnie wyczulonego monitorowania fraz i stawek.

Tak samo, jak w przypadku wszystkich kampanii PPC, jakie prowadzimy w Agencji Range, tak i dla Allegro Ads kluczem do skuteczności jest nie samo uruchomienie, ale monitorowanie i optymalizacja działań. Ilość czasu, umiejętności i wiedzy, jaka jest do tego wymagana, często przekracza możliwości mniejszych sprzedawców.

Dzielimy się z Tobą obowiązkami. Ty wyznaczasz cele i strategie, my je realizujemy w ramach Allegro (oraz oczywiście innych również).

Kampanie prowadzone przez ekspertów w swojej branży to większa pewność, że zrealizowane będą jej zamierzenia.

Napisz
Nie lubisz pisać?
Dzwoń!
Marcin Caban

New Business Manager
marcin.caban@range.pl
poniedziałek — piątek w godz. 9 — 17

Napisz
Odpowiadamy w ciągu 24 godzin.
ikonka

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Wypełniając formularz akceptujesz Politykę Prywatności, która wyjaśnia w jaki sposób zbieramy i przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Najczęściej zadawane pytania

Przeważająca większość ofert może być reklamowana poprzez kampanie Allegro Ads. Niektóre rodzaje kampanii są wyłącznie dla określonych sprzedawców (np. reklama graficzna marek), a część asortymentu podlega ograniczeniom na Allegro (np. sprzedawcy zweryfikowaniu jako Apteka) i w pozostałych sieciach, zgodnie z ich regulaminami (Google, Facebook).

Kampanie CPC konfigurowane są w dwóch formach rozliczeń. Pierwsza to minimalna stawka za kliknięcie oferty, która wynosi 10 lub 25 groszy, zależnie do kategorii oferty. Druga to minimalny budżet dzienny. Ten z kolei może wynosić nawet 3 złote, chociaż oczywiście przy takiej jego wysokości nie można spodziewać się spektakularnych efektów.

Wszystkie w ramach Allegro Ads. Nie jest to ani pierwszy, ani jedyny system reklamowy, którego obsługę oferujemy. Znamy zasady prowadzenia kampanii reklamowych na każdym ich poziomie. Wiemy, jak typować produkty, ustalać stawki, budować budżety, monitorować efekty i optymalizować stawki.

Prowadzenie kampanii reklamowej PPC zawsze angażuje czas i umiejętności. Nigdy zaś nie może być sprowadzone po prostu do jej uruchomienia, bo prowadzi to tylko do straty środków lub nie pozwala na pełne wykorzystanie jej potencjału. W ramach naszych działań jest uruchomienie kampanii, monitoring efektywności, raportowanie działań. Prowadzimy też analizę działań konkurencji i trendów sezonowych. Optymalizujemy budżet, by obniżyć stawki za kliknięcie i osiągać jak najlepszy zwrot z inwestycji. Oszczędzamy więc Twój czas i pieniądze.

Czy ta oferta była dla Ciebie pomocna?
(5,00 / 5)
Ocenianie…